Top


توافق نامه و مقررات:
توافق نامه کاربری :
به کوچ کالا خوش آمدید.

کوچ کالا یک بازار الکترونیکی  اجتماعی برای عرضه محصولات خانگی، محلی، سنتی و کارگاهی، عشایری از سراسر ایران است. محصولات این بازار  الکترونیکی توسط خود مردم تولید و عرضه می‌شود . در این بازار، کالاهای ایرانی متنوعی از جمله مواد غذایی، صنایع دستی ، لوازم خانگی و محصولات متنوع دیگر عرضه می‌شود. سفارش‌ها معمولا با پست، باربری، پیک و... مستقیما از فروشندگان به نشانی مشتریان ارسال می‌شود.

شما ضمن استفاده از کوچ کالا ، موافقت خود را با شرایط و تعهد به انجام مفاد توافق‏نامه ‏ای که توسط کوچ کالا تعیین شده، به شرح زیر اعلام کرده‏ اید.

پیش از اینکه عضو  و کاربرکوچ کالا  شوید یا از خدمات و ابزار سایت کوچ کالا  استفاده کنید، لازم است که تمام شرایط و ضوابط مرتبط با این توافق‏نامه کاربری و نیز سیاست حفظ حریم شخصی را به دقت مطالعه و موافقت خود را با آن اعلام کنید. با قبول این توافق‏نامه کاربری، شما پذیرفته ‏اید هر زمان که از سایت و خدمات کوچ کالا ، یا از ابزارهایی که در دسترس کابران قرار داده شده تا با آن از خدمات سایت کوچ کالا بهره‏ مند شوند، استفاده کنید، مفاد توافق‏نامه کاربری و سیاست حفظ حریم شخصی مصداق یافته و لازم ‏الاجر است.
استفاده ازکوچ کالا:

قرارداد و توافق نامه کاربری کوچ کالا بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است.

با ثبت نام در سایت کوچ کالا و یا ثبت سفارش خرید، مسئولیت حقوقی کامل مضمون آن و بررسی صحت و مطابقت آن با قوانین و یا اخلاق حسنه و عرف اسلامی به عهده شما خواهد بود، و در ضمن، شما پیشاپیش موافقت خود را با شرایط عنوان شده در زیر اعلام کرده‏ اید: هنگامی که یک ثبت سفارش و درخواست را در سایت کوچ کالا  واردمی‏ کنید، فهرست‏ های شما به سایت‏ کوچ کالا  ارسال می‏شود. فهرست شما ممکن است بر اساس حروف کلیدی یا دسته‏ بندی برای چند ساعت قابل جستجو نباشد (یا بعضی مواقع تا 24 ساعت)، بنابراین کوچ کالا نمی‏تواند مدت زمان دقیق فهرست‏ بندی را تعیین و تضمین کند.

موارد ممنوعیت و یا محدودیت استفاده از کوچ کالا

بدون ایجاد محدودیت در روش‏های برخورد در حیطه قانون و اختیارات اداره این سایت، در صورتی که به این نتیجه برسیم که کاربری مشکل ایجاد می‏کند یا الزامات قانونی خود را زیر پا می‏گذارد، به حقوق معنوی و یا قانونی شخص ثالث تجاوز می‏کند، یا نسبت به تعهدات خود و نفس سیاست‏های ما متناقض عمل می‏کند، می‏توانیم خدمات و حساب کاربردی کاربر را محدود کنیم، به تعلیق درآوریم و یا آن را مسدود کنیم، به گونه ‏ای که از دسترسی وی به دیگر مضامین، خدمات و ابزارهایمان ممانعت به عمل آورده، به تأخیر بیاندازیم یا مضامین او را حذف کنیم، همچنین به منظور جلوگیری از ورود کاربر به سایت و دور نگه داشتن او از فضای سایت، اقدامات لازم فنی و قانونی انجام می‏شود. به  علاوه، ممکن است، در شرایط مناسب و به صلاحدید خودمان،دسترسی کاربرانی را که نسبت به حقوق معنوی و قانونی شخص ثالث تخطی کرده و این عمل را تکرار کنند،

به حالت تعلیق در آوریم و یا مسدود کنیم. لذا ضمن قرارداد حاضر و عقد خارج لازم کاربر به ما وکالت با اسقاط حق عزل اعطاء کرده، تا بنا به تشخیص ما، هر یک از موارد بیان شده در بالا اعمال شود و حق هرگونه اعتراض و ادعایی را از خود سلب کند.

شما موافقت کرده ‏اید و تعهد داده‏ اید که از روبات، اسپایدر، اسکریپر یا سایر وسایل اتوماتیک جهت دسترسی به سایت به هر دلیلی و یا قصدی بدون دریافت مجوز صریح و کتبی ما استفاده نکنید.

همچنین شما موافقت کرده و تعهد داده اید تا موارد زیر را انجام ندهید:

  • هر عملی (به صلاحدید خودمان) که تحمیل کند یا ممکن است بی دلیل، ناخواسته یا بطور نامناسب فشار زیادی را به زیرساختار سازمان ما تحمیل کند.

  • کپی، خلق مجدد، ویرایش، ساختن کارهای بدلی و نشئت گرفته از آن، توزیع کردن، یا نمایش عمومی هر مضمونی (به جز برای اطلاع شما) از سایت‏ها، بدون اینکه از پیش، مجوز صریح و مکتوب کوچ کالا و یا شخص ثالث مربوطه را دریافت کرده باشید

  • ایجاد مزاحمت یا تلاش برای ایجاد مزاحمت در فعالیت سایت‏، خدمات یا ابزارها، یا هرگونه فعالیتی که در ارتباط با اداره کردن سایت‏، خدمات یا ابزارها باشد.

محدودیت نکات قابل توجه در میزان مسئولیت‏های کوچ کالا

ما نمی‏ توانیم دسترسی مطمئن و پیوسته به سایت‏ کوچ کالا، خدمات یا ابزارهای‏مان را ضمانت کنیم؛ چرا که عملکرد سایت‏، خدمات یا ابزارهای ما، ممکن است در اثر فاکتورهای بیشماری که خارج از کنترل ما هستند، دچار اختلال شود. بنابراین، تا جایی که قانون مجاز دانسته، ما کلیه ضمانت‏ها، مفاد و شرایط ضمنی را مستثنی کرده‏ ایم. ما هیچ مسئولیتی در قبال از بین رفتن پول، ضرر و زیان، حسن نیت یا اعتبار، یا هرگونه خسارت خاص، غیرمستقیم یا ناشی از  ناتوانی شما - چه مستقیم باشد یا غیر مستقیم - در استفاده از سایت‏، خدمات یا ابزارهایمان نمی‏ پذیریم. 

حریم شخصی

ما اطلاعات شخصی را برای به کارگیری در اهداف بازاریابی نمی‏ فروشیم یا اجاره نمی‏ دهیم. ما از اطلاعات شما فقط مطابق با آنچه که در سیاست حفظ حریم شخصی کوچ کالا توضیح داده شده، استفاده می‏ کنیم. ما حفاظت از حریم شخصی کاربران را به عنوان یک اصل اجتماعی مهم به حساب می‏ آوریم. اطلاعات شما در رایانه‏ هایی که توسط سیستم‏ های امنیتی فیزیکی و مجهز به تکنولوژی‏ های پیشرفته محافظت شده، ذخیره و پردازش می‎شود. به علاوه این رایانه ‏ها در موقعیت‏ های گوناگون جغرافیایی واقع شده‏ اند.  در صورتی که نسبت به انتقال اطلاعات خود یا استفاده از آنها به ترتیب مذکور معترض هستید یا رضایت ندارید، لطفاً از خدمات ما استفاده نکنید.

عمومی

اگر هر بندی از این توافق‏نامه، مطابق قانون نامعتبر یا اجرا نشدنی باشد، چنین بندی باید مجدداً بررسی شده و باقی شروط و ضوابط به قوت خود باقی هستند. ما این توافق‏نامه را به صلاحدید خود، طبق بخش اطلاعیه‏ ها ممکن است، تغییر دهیم. بالای صفحه فقط مربوط به اهداف رجوعی است و گستره یا وسعت این قسمت را محدود نمی‏کند. عدم اقدام قانونی ما نسبت به نقض قوانین توسط شما یا سایر افراد به این معنا نیست که ما از حق خود نسبت به برخورد با نقض قوانین گذشته‏ ایم و عمل مغایر با قوانین با برخورد متعاقب مواجه نخواهد شد. در عین حال، ما تضمین نمی‏ کنیم در قبال کلیه موارد نقض قوانین توافق نامه، موارد ذکر شده را اجرا کنیم.

به جز بیانیه ‏های صریحی که به گونه ‏ای دیگر عنوان شدند، اطلاعیه‏ های قانونی باید به نشانی ایمیلی که شما حین ثبت نام وارد کردید، فرستاده شوند. اطلاعیه باید حداکثر ظرف 24 ساعت پس از ارسال ایمیل، دریافت شود، مگر اینکه قسمت ارسال مطلع شود که نشانی ایمیل داده شده، نامعتبر است. در این حالت، ما توسط نشانی ‏ای که هنگام ثبت نام، وارد کرده‏ اید، به شما اخطار قانونی می‏دهیم. در چنین مواردی، به صورت پیش فرض، اخطار باید 3 روز پس از تاریخ ارسال آن، دریافت شده باشد.

ممکن است در هر زمانی، این توافق نامه تغییر کند یا اصلاح شود که موارد اصلاح شده در کوچ کالا  اعلام خواهد شد. به غیر از موارد استثنایی، کلیه اصلاح‏ها یا موارد تغییر یافته، از زمان تاریخ انتشار خود لازم الاجرا هستند.

*****************************************************************

پیگیری سفارش:

چطور می توانیم سفارشم را پیگیری کنم؟

وارد سایت کوچ کالا شوید.
شناسه سفارش را در کادری که مشاهده می کنید وارد نمایید.
در این قسمت با زدن روی فلش میتوانید جزییات سفارش خود را ببینید.
میتوانید در این قسمت روند آماده سازی و مراحل ارسال سفارش خود را پیگیری کنید.
حداکثر زمان تحویل کالا از زمان ثبت سفارش و موجود بودن کالا  ، 7 روز کاری خواهد بود.بدیهی است در شرایط غیر متعارف نظیر بارش بارف،زلزله،سیل و نظایر آن این مدت افزایش خواهد یافت.
حوادث قهریه:
بدیهی است در صورت بروز حوادث قهریه مانند جنگ ،شورش،بارش سنگین بارف،زلزله،سیل،آتش سوزی،شیوع بیماری مصری  و اعتصاب عمومی که خارج از کنترل و اراده کوچ کالا می باشد ،ارسال کالا دچار وقفه خواهد بود.
***************************************************************
تا چند روز مهلت دارم محصول خریداری شده ی خود را مرجوع کنم؟

- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به کوچ کالا اطلاع داده شود.

- لازم است کارتن و جعبه اصلی  یا بسته بندی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

- برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، و یا پاره و مخدوش کردن کارتن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

-اگر کالا توسط کاربر ایراد پیدا کند(شکستگی-خط و خش)شامل این سرویس نمی باشد.

-استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

********************************************************
در صورتی که کالا ایراد ظاهری داشته باشد ، تا چه زمانی مهلت برگشت کالا را دارم؟
 
آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش کوچ کالا از طریق صفحه تماس با ما، ثبت درخواست مرجوعی در پروفایل و تلفن به ما اطلاع داده شود.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به کوچ کالا بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.پس از ثبت درخواست ، کارشناسان فروش جهت بازگرداندن کالای معیوب و تعویض آن با شما تماس خواهند یافت.
******************************************************
 روند استرداد وجه :در صورت انصراف از خرید تا 48 ساعت بعد از ثبت کالا یا تحویل کالا ،بایستی با ثبت  ایمیل در قسمت "تماس با ما" درخواست انصراف را اعلام و ارسال نمایید .پس از ثبت درخواست ، کارشناسان فروش جهت بازگرداندن  وجه کالا با شما تماس خواهند یافت.  در صورت تحویل گرفتن کالا  توسط مصرف کننده  و حائز شرایط بودن استرداد وجه  منطبق با مطالب بالا ، تنها هزینه مرجوع نمودن کالای خریداری شده ، هزینه  حمل مجدد به عهده  مصرف کننده است.در غیر اینصورت استرداد وجه مقدور نخواهد بود.

خدمات مشتریان:            

در صورت بروز هر یک از موارد زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:
1- محصول اشتباه
2- بسته گمشده
3- تعویض محصول
4- پس دادن محصول
5- گارانتی محصول
6- پیگیری ارسال سفارش

mail : info@koochkala.ir